Menu

BrummBLOGGing

Grubymi nićmi szycie...

Wpisy otagowane : szkatulka

W nastroju lekko funeralnym.

brummblogging

Trochę zajmowałam się ostatnio malowaniem i naklejaniem serwetek. Mam pokaźny zapas materiałów i kilka przedmiotów w stanie surowym, szkoda by było ich nie wykorzystać. Zaczęłam od szkatułki, ponieważ używam jej od dawna do przechowywania bransoletek, a ona taka nieumalowana.

Szkatułka jest niewielka 16x10x12cm; łatwiej wyobrazić sobie jej rozmiary, kiedy jest na fotografii z bransoletami. Kris zapytany jak mu się podoba, walnął bez namysłu: "trochę pogrzebowa".

Na jej powierzchni są niewielkie rowki i odrobinę obawiałam się klejenia na tych wyżłobieniach, ale niepotrzenie - poszło gładko ;)

Malowana jest białą farba akrylową i przecierana papierem ściernym, ale bardzo delikatnie tak, aby nie postarzać jej zbytnio (żadna z nas tego nie lubi). Motyw klejony jest tylko na ściankach, które są uwidocznione na foto, tył i drugi bok pozostały gładkie, prócz tych elementów wzoru, które naturalnie tam  "spływają".

Wokół wieczka okleiłam ją dekoracyjną tasiemką; na zamknięciu podszyłam kokardkę. Miała pasować do szafki na kolczyki, ale jest tak podobna, a zarazem tak inna, że nie pasuje :P Wewnątrz jest niepomalowana i w ogóle mi to nie przeszkadza.

 

Sponsoring.

Chciałabym zaznaczyć, że jedynym sponsorem mojego brummbloga jest Kris; nie jest zbyt szczodry, ale dajemy radę ;) Kris jest też pierwszym odbiorcą i krytykiem moich prac; ocenia je zawsze z życzliwą pobłażliwością, właściwą facetom, kiedy wypowiadają się na temat robótek ręcznych :D Dlatego tak ważna jest dla mnie Wasza opinia! 

 

Sprzedaż.

W zakładkach pojawiło się hasło "To sprzedaję", kiedy klikniecie na "allegro" zostaniecie przeniesione - siłą magii internetu - do moich aukcji z siatami na motyle. Zapraszam!

Kolorowe kolczyki

brummblogging

Moje ulubione kolorowe kolczyki, które powstawały jesienią i zimą. Nieskomplikowane; z materiałów jak poprzednio: srebro, kamień, masa perłowa. Żółto-zielone na wielkim biglu:

Z masy perłowej:

Z serduszkiem:

I ostatnie, z bardzo pięknym kamieniem i ceramicznym koralikiem, zakończone srebrną żmijką:

Ponieważ chciałam przechowywać kolczyki "na wisząco" :) ozdobiłam drewniany "domek na klucze" odpowiednim motywem i służy mi za szkatułkę. Haczyki okręciłam papierowym sznurkiem i powstała całkiem sensowna szafka, mieszcząca 20 par kolczyków. Stoi w sypialni na komodzie i jest bardzo praktyczna. Biżuteria nie tworzy bałaganu i nie pokrywa się kurzem.

 

Decoupage

brummblogging

Przedmioty zdobione przeze mnie - służą mi świetnie - dwie szkatułki i lusterko.

© BrummBLOGGing
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci