Menu

BrummBLOGGing

Grubymi nićmi szycie...

Tornister.

brummblogging

Pamiętacie, jak się odgrażałam, że mam szafę wypchaną starymi, lekko używanymi dżinsami? No, to postanowiłam trochę bardziej ich użyć. Zaczęło się jak zwykle od natarczywej myśli, a skończyło na tornistrze. Wszystko, co zmieściło się pomiędzy w zasadzie nie jest warte relacjonowania na tak zacnym blogu, wobec tak szacownego grona czytelników... tyle dni... mękamamęka... 

tornister

 Żadna filozofia. Zarys projektu, taki bardziej szkic szkicu, więcej niż niechlujny, nabazgrałam w trzy sekundy. Co do szczegółów postanowiłam iść na żywioł i działać instynktownie. Niestety podczas kolejnych dni szycia wszystkie instynkty, jeden po drugim, mnie zawodziły, a intuicję szlag trafił. 

plecak z dżinsu

Przede wszystkim w trakcie roboty okazało się, że beznadziejny ze mnie kaletnik i nie mam pomysłu na zapięcie, kółek, ramek, karabińczyków, regulatorów... ani dobrych chęci... w ogóle nic nie mam, tylko ten nędzny szkic i znoszone wycieruchy. Zrobiłam niezbędne zakupy na allegro i żeby nie siedzieć cztery dni w oknie, czekając na listonosza, zaczęłam krążyć po mieszkaniu. Od śniadaniówki, co to się zagubiła i odnalazła, odcięłam klamerkę i praca się posunęła o trzy ściegi...

tornister

Od sponiewieranej smyczki urąbałam całkiem sensowny karabińczyk i znowu mogłam coś udziergać... 

 plecak

Następnie ogarnęły mnie wątpliwości okołopodszewkowe. Kolejny dzień spędziłam grzebiąc w szafie i pomrukując z niezadowolenia. W końcu zdecydowałam się na różyczki, które bardzo dobrze się spisały w kamizelce. Pamiętacie? Tutaj też wyglądają niezgorzej. Oczywiście wewnątrz odszyłam trzy kieszenie, a całość zapinana jest na suwak, co ogromnie utrudnia niepowołanym łapom niekontrolowane grzebanko. 

 tornister

Wreszcie zadziałała poczta i zjawił się pan liston. Mogłam umieścić w dnie plecaka te wspaniałe, srebrne, tłuste pukle! Zazwyczaj taki dodatek oznacza pełen profesjonalizm... Nie u mnie, gdyż kiedy poczta wreszcie zadziałała, plecak miał już wszytą podszewkę, więc wewnątrz mam teraz cztery pęczki niezbyt fachowo wyglądających i sterczących drutów...

 tornister

Regulatory szelek regulują bez zakłóceń. Całe szczęście, bo kolejne przeciwności mogłyby mnie po prostu wykończyć.

 tornister

Po takiej męce twórczej mam wobec tego plecaka wiele oczekiwań. Zamierzam go eksploatować nieustannie i bez opamiętania. Wypychać go będę bidonami i prowiantem. Czapkami i okularami. A na górę wcisnę dwie książki! Będę korzystać z każdej kieszonki i zajeżdżę suwak na śmierć. Zemszczę się! Niech się tylko ociepli, wyruszam na wycieczkę.

PS Ja w desperacji: Gówno, dupa, gówno! ; Marcel: "Hehehe! hehehe! a co ci się dzisiaj zebrało na takie gimnazjalne żarty mamusiu?"

Komentarze (7)

Dodaj komentarz
 • Gość: [Aksamitna Pracownia] *.dynamic.chello.pl

  Tak, jak pisałam już na FB jest to prawdziwe cudeńko! Stare dżinsy są niepowtarzalne i żadna najpiękniejsza choćby nowa tkanina nie ma z nimi najmniejszych szans. Super!

 • Gość: [auri] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Jak zwykle dbałość o szczegóły i dokładność. Tornister pierwsza klasa :)

 • mgielka-akleigm

  Nie no pełen profesjonalizm, te szczegóły, cudo :)

 • Gość: [Krawcowa] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Ja Cię .... podziwiam !
  fantastyczny projekt , wykonanie extra , wszystko mi się podoba .
  Twoja patronka to zapewne Perfecta , wszystko takie wypracowane i równe , nie ma się do czego przyczepić :)))
  A teraz drzyjcie moje i całej rodziny jeansy , nie ważne czy zdatne do noszenia czy już w stanie spoczynku , ja chcę taki tornister !!
  Pozdrawiam wiosennie

 • Gość: [Faustyna] *.internetdsl.tpnet.pl

  Świetnie wyszedł ten plecak! Genialny pomysł. Gratuluje wytrwałości w tworzeniu tego dzieła :)

 • Gość: [noaga] *.229.158.110.atman.pl

  Genialny! Teraz nie wiem czy bardziej podoba mi się plecak czy torba z recyklingu! ! :)

 • Gość: [Szadoka] 212.160.172.*

  Plecak wypas :), nie będziemy Ci w podszewki zaglądać, więc druty światła dziennego nie ujrzą :)

© BrummBLOGGing
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci