Menu

BrummBLOGGing

Grubymi nićmi szycie...

Matka.

brummblogging

 Matka* jest tylko jedna, a torby powstały dwie. Taki paradoks, jakich ostatnio wiele w otaczającej mnie rzeczywistości. Torby mają absurdalny, niekonweniujący z niczym wzór, który przywodzi na myśl nudne filmy przyrodnicze, prezentowane w TVP i opatrzone komentarzem Krystyny niejakiej Czubówny. Ptaki w rozsypce, prężą się we wszystkie strony, wcale nie zadając szyku, tylko kreśląc pytajniki zdziwionymi szyjami. Kolor toreb także jakiś niezbytbardzo, taki polski, depresyjny błękit... jak majowe niebo. Całość mocno w klimacie kampanii wyborczej Bronisława.

*Mimo, że sama jestem matką, Dzień Matki nie jest moim ulubionym świętem. Przepraszam za usterki...

siatka bawełniana

 Z tego egzotycznego, jak wędzona flądra, kuponu miały powstać poszewki na poduszki. Jednak podczas krojenia drugiej, zdjął mnie jakiś taki żal i przepełniła mnie nostalgia oraz zawładnęło mną nieprzeparte pragnienie spędzenia 7 dób na kwaterze w Jastarni, że ciachnęłam trzecią, a następnie kombinowałam, jak z tego obrzynka, co mi pozostał, 45x150cm uszyć dwie siatki na dzień niejednej matki... 

ekosiatka

  Uratowałam się wykonując ucha, dno i wewnętrzną kieszeń z masywnej surówki bawełnianej, która po praniu kurczy się o jakieś 93% Dalibóg nie wiem o ile, podczas namaczania kurczą się flamingi, więc może drogie mamy, czeka Was w tym temacie jeszcze niejedna niespodzianka. Jednak darowanemu flamingowi w dziuba się nie zagląda, za to wypada się kurtuazyjnie ucieszyć. Nawet wyrazić zaskoczenie i uznanie w dwóch słowach: zaskok: "O"  i podzięka: "Dziękuję". No, po prostu tego uczą w sawuarwiwrach. 

siatka flamingi

 Wewnątrz, prócz dużej kieszeni, brummwszywki, znaku ostrzegawczego o możliwości skurczliwości ptaków, umieściłam jeszcze piękną, beżową podszewkę. Wspaniale koresponduje i z odcieniem pierza, i z brakiem barwy bawełnianej surówki. Do tego idealnie pasuje flamingom do nóg. Bardziej już chyba być nie mogło!

siatka bawełniana

  Dwie powłoczki, jedna damska, druga... też damska, bo dostała ją Iga w prezencie za dzielne odwszawienie. Trzeciej nie uszyłam, bo zdjął mnie jakiś taki żal i ogarnęła mnie nostalgia za tymi dwiema siatami, których planowałam się dziś wyzbyć, że nie zmogłam i dałam spokój. Mam teraz w zapasie kilkanaście flamingów na baladobłękitnym tle, jak mnie najdą jakieś wątpliwości, albo postawię sobie jakiś ważkie matczyne pytanie, z cyklu: co by tu, kurde blat, dziś na obiad? to sobie machnę torbę i od razu mi się wszystko wyjaśni! 

 PS Iga: "Duda Was wyduda!" 

Komentarze (7)

Dodaj komentarz
 • Gość: [Szadoka] 212.160.172.*

  siaty fajne a komentarz Twojej córki na temat sytuacji geopolitycznej w naszym pięknym kraju przerażająco trafny.

 • sekretarka.bozeny

  Siaty niezwykle wyględne, ale warstwa tekstowa zdecydowanie doskonała :D

 • Gość: [kitka] *.dynamic.chello.pl

  No cóż, dogadałabym się z Igą, gdyż pierwsze, co mi przyszło do głowy, to "Duda was wysiuda"... Te flamingi tak smętnie zwieszają swe głowy w geście rezygnacji - wybory do luftu, pogoda do dupy. Zdają się pytać: Jak żyć?... Całe szczęście, że zostały tak porządnie przerobione na coś użytecznego. Jest w tym narodzie jakaś nadzieja ;-)

 • Gość: [Krawcowa] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Iga jednym , krótkim zdaniem podsumowała moje wszystkie czarne myśli i nawet Jej się zrymowało :)
  Flamingi faktycznie trochę blade , ale lubię stonowane kolory , więc mi nie przeszkadza. Za to wykonanie łapek do siatek :) bardzo mi się podoba , uprzedzam ,że bezczelnie odgapię i wykorzystam pomysł przy najbliższej okazji .
  Jak zwykle perfekcyjne wykonanie .
  Pozdrawiam -Krawcowa

 • brummblogging

  Dziękuję!
  Wszywania uch w ten sposób nauczyłam się w IKEA szyjąc zasłony na szelkach. Same paski są też zszyte w sposób innowacyjny, nie wzdłuż krawędzi, a pośrodku. Przyznam, że miałam trochę problemów ze złożeniem ich na pół tam, gdzie się chwyta rączką zawsze wszywam sznurek, ale i tak eksperyment uważam za udany.
  Pozdrawiam majowo
  b.

 • Gość: [ThimbleLady] *.wtvk.pl

  Cudne te flamingowe uszytki

 • brummblogging

  Bardzo dziękuję!

© BrummBLOGGing
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci