Menu

BrummBLOGGing

Grubymi nićmi szycie...

Kredkownik.

brummblogging

Kredkownik od dawna chodził mi po głowie. Potrzeba uszycia go stała się szczególnie palącą po kolejnym zaopatrzeniu Igi w kolejne pudełko kredek. Sprawa wydawała mi się prosta, jak drut. Wyobraziłam sobie coś w stylu tamtej Przyborniczki, tylko o wiele łatwiejszego do uszycia, bo zamiast tych wszystkich idiotycznych kieszonek, schowków i suwaczków kawałek gumki i już! No, już... akurat...

piórnik

Wybrałam obłędnie wiosenną tkaninę i podkleiłam ją starannie fizeliną. Od wewnątrz kredkownik wyściełany jest ceratą i już po pierwszym dniu w szkole widać, jaka byłam przezorna wybierając ją na podszewkę. Pomiędzy tymi dwiema jest cienki ocieplacz. Miętowa lamówka jest urocza, ale nadzwyczaj mało rozciągliwa i dość masywna. Biedziłam się z nią bardzo, zwłaszcza na zakrętach.

piórnik z tkaniny

Całe szczęście nie znać po kredkowniku tej krawieckiej mizerii. Skończywszy, nasapawszy się i nawściekawszy, zabrałam się do naszywania rzepów zapinających i rozplanowania gumek. Przy gumkach przeżyłam chwilę zwątpienia, bo żadna nie była odpowiednio wiosenna, ani różana, wszystkie były bez sensu i miały kolor od czapy. Doskonale uwidaczniają to zdjęcia.

 piórnik

Gumkę mocowałam przez wszystkie warstwy i jest to niezbędne, choć niezbyt eleganckie. Sądziłam, że to żadna filozofia, ot co kawałek brummm...brummm gumkę. Odrobina uroczego nadmiaru do swobodnego wsunięcia, lecz pewnego objęcia kredki i brummm...brummm... gumkę. Cóż. Po pierwsze co za gęsto to niezdrowo, a po wtóre szybko przekonałam się, że lepiej zostawić niewielki dystans przy zagięciach, gdyż w przeciwnym razie, zagięcia się nie chcą zaginać i kredkownika nie można zamknąć.

 piórnik z tkaniny

Powyżej można zaobserwować, jak  bardzo gumka nie pasuje do niczego, jak gęsto naćkałam tych pętelek i jak niebezpiecznie blisko zagięcia je zaplanowałam. Widać także uroczą i praktyczną ceratkę, oczko na temperówkę i miejsce na gumkę myszkę, nówkę nieśmiganą.

 piórnik

Na domiar złego kredki Astry, które są znakomite i które polecam, maja kształt trójkątny i rozpychają się w tych ciasnych gumkach jak wariatki i jedna pcha się, tymi swoimi kantami, na drugą, a te dwie bezczelnie na trzecią, aż w końcu jedno oczko musi zostać puste, żeby się kredkownik nie zwinął w chiński paragraf! Uff, jaki tłok.

 kredkownik

Poza kilkoma zastrzeżeniami przedsięwzięcie uważam za udane. Przy kolejnym kredkowniku ustrzegę się zapewne kilku starych błędów, popełniając 12 całkiem nowych i nieoczekiwanych. Chodzi mi już po głowie, od dłuższego czasu, męska wersja kredkownika... Z całą pewnością jednak zaopatrzę się, przed robotą, w sprężystą, bawełnianą, zaprasowaną lamówkę ze skosu, co skróci mi robotę o godzinę i nie skróci mi życia ani o minutę!

Biorę udział w konkursie. 

Można na mnie zagłosować.

Blog_Szyciowy_Roku_LOGO_2014_smallWystarczy kliknąć w obrazek, by w magiczny sposób przenieść się na stronę głosowania.

Dziękuję!

 

PS Ja łagodnie: Igo, może spróbujesz śledzia? ; Iga stanowczo: "Ile razy mam powtarzać, że nie jem owoców morza?!!!"

Komentarze (12)

Dodaj komentarz
 • Gość: [Handmade by kropka] 41.69.227.*

  Wow. Cudny. Czy mogę zerżnąć pomysła? Mojej córci też by się taki kredkotrzymacz przydał.

 • Gość: [złe misie] *.dynamic.chello.pl

  Dobry jest. W ogóle nie widać żadnych starych błędów. Ani nowych.
  Głos oddany wczoraj, numer 5, jeszcze bratową namówiłam, tę, która w dobroci serca swego mnie pokierowała ku blogu Twemu.

 • Gość: [joanka-z] *.dynamic.chello.pl

  CUDO! <3

 • Gość: [estera] 109.197.42.*

  głos oddany:-) a kredkownik zachwycił mnie swą urodą :-) pozdrawiam

 • Gość: [ibancerek] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Po prostu piękny.

 • brummblogging

  O! dziękuję serdecznie za komplementy i za głosy!
  Oczywiście zachęcam do szycia kredkowników! są praktyczne i można zaimponować koleżankom w szkole :)

 • Gość: [auri] *.wroclaw.mm.pl

  Kredkownik pod tytułem "tchnienie wiosny". Bardzo ładny. Mnie czeka zrobienie piórnika, choć wątpie, że na pióra :) Coś trzeba pomysleć aby gumka była stębnowana po wewnetrznej stronie jednak (rozumiem, że tu u Ciebie o rwanie ceraty chodzi ). A ze śledziami mam tak jak Iga :)

 • Gość: [MONAfaktura] *.rev.kpsi.pl

  Genialny ten kredkownik! Tkanina bardzo wiosenna i to mi się niezmiernie podoba! Lamówkę wszyłaś na moje oko (lub jeśli ufać zdjęciom;)) pięknie - ja tak chyba nie potrafię ;)

 • brummblogging

  Auri cerata jest dość masywna, ale obawiałam się, że podczas wsuwania kredek warstwy będą przemieszczały się względem siebie i piórnik szybko się zdeformuje. Wierzchnia warstwa jest delikatniejsza niż ta cerata.
  Dziękuję Wam za komplementy :) napędzają mnie :D

 • Gość: [martiarti] *.ciechocinek24.eu

  Pieknie uszyty! :)

 • brummblogging

  Martiarti dziękuję bardzo!

 • Gość: [Aksamitna Pracownia] *.dynamic.chello.pl

  Bardzo piękny jest ten kredkownik! Tkanina, kolory, wykonanie - świetna rzecz.

Dodaj komentarz

© BrummBLOGGing
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci