Menu

BrummBLOGGing

Grubymi nićmi szycie...

Dzień Wagarowicza.

brummblogging

Pierwszy dzień wiosny. POGODA jakoś nie sprzyja i NIE ZACHĘCA. Marzanna SAMA idzie dziś do morza utopić się szybko. Siedzę i próbuję pisać. Za mną Iga grzebieniem mi grzebie. Wyciąga wszystkie luźne włosy i swobodne myśli. Tracę je... spadają na podłogę. "To musi zaboleć!" zapowiada Mała. Ten wpis, czy te spinki? Przyprawiła mi uszy i woła: "Cześć klóliku!"... No!... Mów - ceść!, noooo mów!". 

Cześć!

poruszam noskiem zabawnie (tak przynajmniej uważa Iga)

Dziś pierwszy dzień wiosny! :O

Wczoraj - w przeddzień pierwszego dnia - szyłam siatki z kolorowej bawełny. Takie tam, PROSTE... do przynoszenia wiosennych nowalijek i pierwszych (zapowiadających lato) kwiatów kalafiora. Zmieści się też bagietka - na sztorc - koperek, ogórek i mleko acidofilne; 6 jaj od kury, co ma powiększoną klatkę i własną grzędę, więc znosi po 2zł... z tej wygody.  Na młode kartofelki należy kupić "zrywkę" i do drugiej ręki, bo dbamy o kręgosłup.

Skład: bawełniane, barwne płótno, 100% IKEA. Wewnątrz poliestrowa, pistacjowa podszewka. Wymiary: 42x47cm (w przybliżeniu); parciane, białe ucha długości 42cm jeżeli siata nie jest przeciążona; dwie kieszenie - jedna z przodu i druga w środku; gdzieniegdzie wzmocnienia z fiseliny lub cienki sztywnik.

Nic szczególnego. Tylko tyle, żeby ten kalafior i koperek było jak zabrać. I jaja komfortowo zniesione.

Druga prawie identyczna. Tkanina i wymiary podobne; różowe ucha i wrzosowa podszewka pasują bardziej do jej niezwykłej kolorystyki. Kieszenie jak wyżej i fiselina też jest... gdzieniegdzie. Obie siatki wykonałam z resztek materiałów, stąd nieoczekiwane łączenia, cięcia i gięcia. 

Kwiaty są podobno BARDZO MODNE tej wiosny! :D

Wszystkie stębnowania wykonałam ściegiem owerlokowym, co daje bardzo wiosenny efekt zwłaszcza, że użyta do nich nić jest turkusowa. Parcianą taśmę złożyłam na pół i przeszyłam wsuwając do środka sznurek, to zapewnia wygodę NOSICIELCE.


Siatki w kolorowym duecie.

Światło rano było bardzo marne (teraz, TERAZ to słońce się nawet próbuje przedrzeć) więc zdjęcia są słabe. Gdyby nie kolorowy marsz szkolny, który właśnie z jazgotem przetoczył się pod oknami, trudno byłoby w tę dzisiejszą wiosnę uwierzyć. Dziś jeszcze tylko bieg po zakupy, sterta prasowania, gotowanie obiadu, małe sprzątanko, galop na karate i około godziny 22 ufff! mogę sobie spokojnie zacząć WAGAROWAĆ. 

PS Dzieci jedzą kolację. Iga zrywa się i po chwili wbiega do sypialni wrzeszcząc: "Marcel siedzi na stole i kłamie!" ; Marcel wpadając tuż za nią: "Wcale nie kłamię!";  Iga: "O!  telyz kłamie, ze nie kłamie!!!" :O

Komentarze (8)

Dodaj komentarz
 • Gość: [Bartek] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Piękne te Twoje siatki! Jaja, kalafior i por będą zapewne dumne, ze zostały przetransportowane w tak eleganckim odzieniu :)

  Przyjemności wiosennych :)
  Bartek

 • Gość: [longredthread] *.dynamic.chello.pl

  Myślę, że powinnaś je sprzedawać bo są cudne! Taką turkusową to sama bym od ciebie kupiła ale ta różowo-pomarańczowa też mi się podoba :).

 • Gość: [longredthread] *.dynamic.chello.pl

  BTW Ty masz overlocka??? Jakiego?

 • brummblogging

  Takiego mam owerloka:
  brummig.blox.pl/tagi_b/203537/overlock.html
  :D
  Sama szyjesz super fajne siaty, po co Ci moje? ;D

  Dziękuję Wam!

 • manuskrypt1

  Szkoda marnować takich ładnych materiałów na torby na zakupy. Mała poprawka: Dzień wiosny astronomicznej był wczoraj, bo mamy rok przestępny :)

 • szwaczka.pl

  Pięknie kwieciście, idealnie odszyte i sznurek w rączkach. Pełen podziw!
  A kiedy kupiłaś te kwiatowe tkaniny? Byłam w poniedziałek w Ikei i nic mi nie wpadło w oko, a ten turkus taki cudny.

 • brummblogging

  Tkaniny kupiłam daawno, daaawno temu; kiedy pracowałam w IKEA na dziale tkanin i szyłam tam zasłonki i wykonywałam drobne usługi krawieckie i dobrze mi za to płacili :D
  Byłam w IKEA kilka dni temu i widziałam naprawdę fajne tkaniny, ale nie miałam czasu, ani pieniędzy na zakupy w tym dziale :(

 • Gość: [longredthread] *.dynamic.chello.pl

  Twoje torby zawsze mi się podobały bardziej niż moje :)

© BrummBLOGGing
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci