Menu

BrummBLOGGing

Grubymi nićmi szycie...

Polar-ny powiew wiosną

brummblogging

Zimą kupowałam na znanym portalu aukcyjnym ;) kolorowe polary w dobrej cenie (13zł za mb) bardzo przyzwoite gatunkowo. Uszyłam już dzieciom szlafroki, które sprawdzają się doskonale. W planach mam jeszcze bluzy dla całej rodziny. Pierwsza bluza dla dziewczynki.

Wykrój - "Burda" 4/2007 - bardzo prosty i łatwy do uszycia. Rozmiar 122 odpowiada rzeczywistej wielkości. Cięcia na rękawach wykorzystałam do wszycia tkaniny w kontrastowym kolorze. Kaptur był tak malutki, że musiałam go powiększyć (powtórzyłam pomysł z rękawów) wszywając pasek, o szerokości 7cm, wzdłuż całego jego obrysu. Na szczególną uwagę zasługuje krój kieszonek.

Naszywanie kieszeni na polar często daje bardzo marne efenty... W tym fasonie bardzo dekoracyjne kieszonki zostały wszyte na planie koła, w poprzednio utworzone - na częściach przodów - cięcia. To bardzo prosty i estetyczny sposób wykonania! Z pewnością będę to rozwiązanie wykorzystywała!

Koszt bluzy: polar w dwóch kolorach ok 0,90mb - 11,70zł; aplikacje 1zł; suwak 2,50 (na ww portalu aukcyjnym znalazłam po 1zł, muszę zrobić zapsy) i kawałek sznurka. Łącznie 15,20 czyli całkiem przyzwoita kwota, choć zdarza mi się kupować polary na wyprzedażach za 9,90 ale to wyjątkowe okazje.

Bluza na właścicielce :)

Komentarze (2)

Dodaj komentarz
  • Gość: [longredthread] *.lo6.szczecin.pl

    Ślicznie.

  • Gość: [Aksamitna Pracownia] *.dynamic.chello.pl

    Rzeczywiście bardzo fajny patent z tymi kieszeniami. Muszę przetestować takie rozwiązanie, kiedy niebawem będę szyć bluzę dla mojej księżniczki :)

© BrummBLOGGing
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci